O nás

Kdo jsme

Kampaň Mít svůj domov za přijetí zákona o sociálním bydlení iniciovala na začátku roku 2017 Platforma pro sociální bydlení. K podpoře kampaně se přihlásilo vice než 80 organizací a institucí, odborníci a více než 3 500 občanů, kteří podepsali petici za přijetí zákona o sociálním bydlení. Za cíl jsme si dali prosazení systémového řešení pro vice než 187 000 lidí bez skutečného domova, kteří žijí na ubytovně, v azylovém domě nebo na ulici. Jsme přesvědčeni, že tuto situaci lze vyřešit pouze prostřednictvím státem podporovaného sociálního bydlení, tedy dobrým zákonem o sociálním bydlení. Na stránkách Platformy pro sociální bydlení si můžete přečíst, co je sociální bydlení a dozvědět se aktualitky k vývoji zákona o sociálním bydlení nebo co je přístup Housing First ZDE nebo obsáhleji ZDE.

 

Financování

Na financování kampaně se podílela Platforma pro sociální bydlení, z. s., organizace Lumos a Nadace Sirius. Natáčení videomedailonků s cílovými skupinami zafinancovala Otevřená společnost, o. p. s.

Prostředky pochází také od následujících drobných dárců, kterým tímto děkujeme:

Jiří Handl, Libor Musil, Tereza Bernátková, Julie Dominika Zemanová, Ľubica Kobová, Jaroslav Valůch, Ota Melcher, Hana Jirkalová, Marek Čaněk, Jan Sládek, Milena Černá, paní Kulhánková, Eva Bartová, Kristýna Andrlová, Západočeská univerzita, Štěpánka Jislová, Barbora Kozáková, Hana Ripková, Aneta Kozáková, Matouš Knapp, Petra Hrubá, Marek Roesel, Anna Charvátková, Andrea Semancová.

Podpořit Platformu pro sociální bydlení, abychom mohli pokračovat v systematických aktivitách za dostupnost bydlení, můžete zde:

Podpořte nás finančně

 

Realizační tým

Děkujeme následujícím organizacím a jednotlivcům za spolupráci a podíl na realizaci kampaně:

Hlavní organizátoři: Platforma pro sociální bydlení, z. s., Lumos, Asistence o. p. s., Vteřina poté, z. s., Vít Lesák, Štěpán Ripka, Jan Snopek, Jaromír Mára, Martin Špaček, Jan Klusáček, Magdalena Poláková, Monika Martišková, Michal Ďorď.

Pracanti a spolupracovníci: Barbora Kleinhamplová, František Pinc, Aneta Čamová, Tomáš Princ, Barbora Křižanová, Martina Hrdličková, Barbora Bírová, Petr Krejčí, Vojta Polák, Václav Drozd, Layla Bartheldi a Studentské hnutí za solidaritu, Pavlína Techlová. 

Dobrovolníci: Lída Bohmová, Magdalena Fictumová, Karolína Plášková, Zuzana Fajkusová, Jiří Čambora, Kateřina Vodáková, Hana Jirkalová.

 

Kontakt

media@socialnibydleni.org